Bugun...
Düşünen ve Karar Veren İnsandır


Erdoğan EZGİ
 
 

Her oluşum böyle başlamıştır. Konumuz spor kulüplerinin var oluşu veya yanlış idare edilmeleri sonucu yok oluşu, kapanma noktasına gelmesidir. BU yapılanmalar “Hadi biz de semtimizde spor kulübümüzü kuralım.” diye birkaç sporseverin düşüncesiyle ortaya atılır. Kimi olmaz, kolay değil der, kimisi de el birliğiyle kurarız kulübümüzü diye düşüncesini belirtir.
Bu konuyu köyde başlatanlar ise bir kıraathanede toplanırlar. Çaylar yudumlanır, spor oluşumu kararlarla, tartışmalarla kurulma aşamasına gelir. Ama kolay değildir spor kulübünü kurmak ve yönetmek. 
Kulüp binası, oyun alanı, sporcunun malzemesi, eğitimci, iyi bir yönetim kurulu ve en önemlisi finansman gerekir. Yaparız, ederiz, başarırız demekle olmaz. Yıllar önce büyük heveslerle kurulan kulüpler, ya kapatılmış ya da başka spor kulüpleri tarafından devralınmıştır.
Tabiki başarılı olan spor kulüplerimiz de olmuştur. Düzenli birliktelikle ve oluşturulan kaynaklarla kısa zamanda profesyonelliğe ulaşmış ve hala ayakta durmayı başaran spor kulüplerimiz vardır. Spor kulüplerinin kurulması çok iyi kararlar, projeler gerektirmektedir. İyi düşün, karar ver, sorumluluğu bil, ekibini iyi seç, kaynak oluştur, sonra yönetimini kur. Bu tablo iyi oluşturulursa başarı ardından gelir. Ama acele düşünülerek kararlar uygulamaya koyulursa sonuç hüsran olur. Benim düşüncem bu!
Hoşçakalın...

 Bu yazı 1704 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
YUKARI